Dyskoteka, karaoke, kostiumy!

dyskoteka listopad

Listopadowa dyskoteka na Olgierda to nie tylko muzyka, taniec i kolorowe światła. Samorząd uczniowski zadbał o to, by zabawa była naprawdę dobra. Głośne rytmy od samego początku porywały młodzież w dynamiczny ruch na parkiecie. Jednak to nie wszytko. Dla narzekających na ujemny bilans energetyczny czekały smakołyki, napoje w utworzonym na patio bufecie.

Czytaj więcej...


Przez cały listopad czytamy za darmo!

Dziś, 2 listopada wystartowała akcja Czytaj PL – jedna z największych na świecie promujących czytelnictwo. Jako jedyna w Polsce opanowała swoim zasięgiem blisko 500 miast i mniejszych miejscowości. Akcja organizowana jest już po raz piąty przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformę e-bookową Woblink.com ale po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. 

We współorganizację włączył się Instytut Książki, promujący czytelnictwo w szkołach ponadpodstawowych poprzez pilotażową akcję „Upoluj swoją książkę”. Jesteśmy jednym z 1000 jej ambasadorów. Szukaj w szkole plakatów z kodem QR do 12 czytelniczych bestsellerów 2017 roku.  Mamy nadzieję, że wśród książek  znajdziesz coś dla siebie. 

Jak rozpocząć przygodę z e – bookami i audiobookami? Szczegóły na szkolnym Facebooku. Spiesz się, czytać za darmo można tylko do końca listopada. 

czytajpl-plakat


 

 

Wszechnica Edukacyjna Targówka

Serdecznie zapraszamy na wykład pt.

Z paragrafem w Internecie -

czyli wirtualna rzeczywistość, realne konsekwencje

6 listopada 2017 r. o godz. 17:30

w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy,

ul. Kondratowicza 20

wykład wszechnica listopad 2017


Wykład poprowadzi Anna Kruszewska – radca prawny, członek warszawskiego samorządu prawniczego, partner w kancelarii Hasik i Partnerzy zajmującej się prawem własności intelektualnej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego, Centrum Prawa Amerykańskiego, stypendystka Cardiff University w Wielkiej Brytanii. Wykładowca w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza. W 2013 r. nagrodzona nagrodą „Rising Stars” przyznawaną wschodzącym gwiazdom polskiej palestry.


Nie taka dynia straszna

26 listopada bieżącego roku w naszej szkole miał miejsce coroczny konkurs pod hasłem „Halloween czy Dziady?” organizowany przez Samorząd Uczniowski. Tradycyjnie licealiści i gimnazjaliści  przygotowali swoje propozycje ciast oraz dyni, które mogą nawiązywać zarówno do obrzędu Dziadów, jak i zwyczajów związanych z Halloween. Uczniowie jak zwykle wykazali się dużą kreatywnością – wypieki i dynie prezentowały się znakomicie i choć konkurs organizowany jest z naszej szkole już od kilku lat, pomysłowość naszych kolegów i koleżanek wciąż potrafi nas zaskoczyć. 

Czytaj więcej...


Wolontariusze w akcji

Trzy ostatnie weekendy upłynęły pod znakiem wolontariatu sportowego. Wzięło w nim udział blisko 140 wolontariuszy z naszej szkoły. W ostatni weekend września braliśmy udział w Maratonie Warszawskim, organizując punkt odżywiania na 30 km biegu, a w październiku pracowaliśmy podczas kolejnych imprez biegowych: Biegnij Warszawo oraz Irena Women’s Run. Cieszymy się, że do stałej grupy wolontariuszy dołączyli kolejni. Dziękujemy za Waszą pomoc i zaangażowanie.Do zobaczenia podczas kolejnych imprez.

Nauczyciele wf

wolontariat sportowy1