„Rock Patio Generations”


 

Za nami niezwykłe wydarzenie. W szkole na patio, w piątkowy wieczór miała miejsce muzyczna impreza. Pod hasłem rockowych spotkań różnych pokoleń wystąpili wykonawcy z Gimnazjum  nr 142, CXXXVII LO, nasi absolwenci, rówieśnicy rodziców uczniów.

Różnorodność wiekowa oznaczała także urozmaicenie repertuaru. Zespół „Sic” z gimnazjum zaprezentował niepokojącą muzykę alternatywną. Absolwent Grzegorz ukazał mroczne strony muzyki metalowej. Solista Andrzej przeniósł publiczność w klimaty utworów Cohena, Wysockiego, Kaczmarskiego. Następnie ostrymi rytmami „Slayera” i „Metallici” eksplodowało trio Mai, której partnerowali dwaj tegoroczni maturzyści. Wreszcie Julia z gimnazjum zaśpiewała „Idź zawsze do przodu” grupy „Dżem” przy wsparciu zespołu „Kalamazoo”, który na koniec koncertu zagrał jeszcze pięć własnych utworów, w tym porywający „Buldożer”.

 rock patio 1 rock patio 2 rock patio 3

3 czerwca był gorącym dniem. Muzyka na patio to jeden z przykładów działań, które ukazują, jak wiele można zrobić w szkole, w jej przestrzeni, jeśli tylko ma się pomysł i znajdzie chętnych do wsparcia przy jego realizacji. Czekamy teraz na Wasze pomysły!

                                                                                                                      dzu