Korowód - spotkania z Tańcem Dawnym


 

Od 12 lat pod koniec sierpnia odbywają się w Warszawie Spotkania z Tańcem Dawnym - Korowód, w czasie których zespoły z całej Polski prezentują swoje całoroczne dokonania w postaci spektakli teatralnych z tańcem historycznym w roli głównej. W tym roku w Korowodzie brał też udział Klub Tańca Dawnego Alta Novella, wystawiając dwa spektakle: "Dowolny krok" z tańcami  szalonych lat dwudziestych XX wieku i "Opowieść o róży" opartą na tańcach i muzyce z XV wieku, a jedną z wykonawczyń była... nauczycielka informatyki z naszej szkoły, czyli ja. 

 taniec dawny 1 taniec dawny 2

Miło nam było, że Pani Dyrektor ZS113 zgodziła się gościć  na czas próby generalnej nas i towarzyszący nam zespół, grający muzykę  dawną na historycznych instrumentach, oddając nam do dyspozycji salą gimnastyczną. Dzięki  temu próba mogła się odbyć w komfortowych warunkach, jako że w Staromiejskim Domu Kultury, gdzie zwykle ćwiczymy, było to  uniemożliwione ze względu na remont. W gościnnych murach szkoły zmieścił się nie tylko zespół muzyczny, ale też tancerki, zamiatające podłogę długimi trenami swych średniowiecznych sukni (uszytych w większości własnoręcznie). Dla zdezorientowanych osób, szukających na niektórych zdjęciach znajomej twarzy swojej nauczycielki, podpowiadam, że do spektaklu o czasach charlestona zmieniłam nieco swój wygląd...

ASK

 taniec dawny 3 taniec dawjavascript:;ny 5taniec dawny 4  taniec dawny 6