„Burito i Magiczne odkurzacze”


 

Na ostatnim przed wakacjami wspólnym wyjściu klasa 2/1 była w Zamku Ujazdowskim na warsztatach pod tytułem „Sport w sztuce współczesnej”.

Warsztaty prowadziła wesoła pani Ania, która dzięki nam dowiedziała się, że stosowany przez nią system zapamiętywania imion jest często używany na zajęciach integracyjnych. Po stworzeniu kontraktu, w którym zapisaliśmy zasady, jakimi będziemy się kierować podczas zajęć, pracowaliśmy w grupach.

 2-1 w zamku ujazdowskim 1 2-1 w zamku ujazdowskim 2

Wspólnie wymienialiśmy sporty zespołowe, uzgadnialiśmy cechy współpracy i opisywaliśmy w parach emocje sportowców na zdjęciach. Burzliwą dyskusję z panią prowadzącą wywoła kwestia gier on-line, jako sportu grupowego. Naszym zdaniem LOL (League of Legends) polega głownie na wspólnym obmyślaniu strategii, wspólnej walce, spędzaniu czasu i hejtowaniu przeciwników. Pani zwracała jednak większą uwagę na ruch naszego ciała wykonywany podczas tej aktywności. Za przykład podaliśmy wtedy grę w szachy, w trakcie której wykonuje się podobne ruchy.

Po obejrzeniu kilku ciekawych filmików ukazujących sztukę współczesna połączoną ze sportem, znów zasiedliśmy w grupach. Głośno pracowaliśmy wysilając swoje zwoje mózgowe. Po kilku minutach mieliśmy gotowe dwa własnych plany gier. „Magiczne odkurzacze” stawiały na kilku etapowe współzawodnictwo. „Burito” zaś polegało na przeturlaniu się do celu szybciej niż przeciwnik.

W drodze powrotnej Dominika i Łukasz grali w berka, a cała reszta klasy komentowała bicepsy Natana… Dla wszystkich był to bardzo ciepły i ciekawy, słoneczny dzień – bardzo bliski już nadchodzącym wakacjom.

                                                                                  Małgorzata Pieniążek kl. 2/1