Dzień Dziecka... czyli 1 czerwca na Olgierda


 

dzień dziecka100

Pokazem różnych zdolności wielu naszych uczniów okazał się zorganizowany w ZS nr 113 konkurs młodych talentów. Taniec, śpiew, gra na instrumentach muzycznych, matematyczna sprawność umysłu – tym zachwycali uczniowie występujący przed zebraną na dużej hali publicznością. Niezwykłą atmosferę wydarzenia umiejętnie kreował duet prowadzących imprezę – Andrzej z klasy 3/2 i Basia 2/1 , którzy, jak profesjonalni konferansjerzy, przeprowadzali spontanicznie krótkie wywiady z poszczególnymi uczestnikami, komentowali reakcje jurorów – uczniów z naszego liceum i gimnazjum.

Inne atrakcje przygotowali nauczyciele na boisku sportowym – uczniowie chętnie brali udział w zabawie i  startowali w rozmaitych konkurencjach, jak na przykład podnoszenie sztangi (tzw. wyciskanie), bieg z przeszkodami, przeprowadzenie akcji ratowniczej na ćwiczebnym manekinie do nauki pierwszej pomocy.

Wielu emocji dostarczył finałowy mecz w koszykówkę między reprezentacjami uczniów i nauczycieli. Swoją żyłkę sportową ujawniła nasza germanistka, a z kolei młodsi zawodnicy udowodnili, że dzięki zaangażowaniu i grze zespołowej potrafią dotrzymać kroku nawet „starym” mistrzom!

1 czerwca w ZS 113 był nie tylko pięknym i słonecznym dniem zwiastującym lato i wakacje. Okazało się jeszcze raz, że w naszej szkole króluje przyjazna atmosfera, że potrafimy wspólnie spędzać czas nie tylko nad podręcznikami i że tworzymy naprawdę zgrany Zespół!
dzień dziecka2dzień dziecka1dzień dziecka3dzień dziecka4dzień dziecka5dzień dziecka6dzień dziecka7