ROK SZKOLNY 2016/2017

Brązowy medal chłopców

W dniach 14-16 grudnia 2016 roku w hali sportowej Gimnazjum 144 przy Turmonckiej odbył się dzielnicowy turniej koszykówki chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Gocejna, Piotr Godlewski, Klaudiusz Górka, Mateusz Kołacz, Radosław Rossa, Dominik Piast, Piotr Duszyński, Mikołaj Grzesiak, Mikołaj Tworus, Maks Bęczyński. Naszym opiekunem był Pan Andrzej Kamiński.

Pierwszego dnia turnieju nasza drużyna z dużą przewagą pokonała Gimnazjum 141. Kolejnego dnia doznaliśmy dwóch porażek z Gimnazjum 144, składającego się w większości z graczy LA Basketu oraz Gimnazjum 143, mocno walcząc do ostatnich minut spotkania, ostatecznie przegrywając minimalną różnicą punktową. Ostatniego dnia przypieczętowaliśmy brązowy medal wygrywając wysoko z Gimnazjum 145.

Mateusz Gocejna kl. 3/4

braz kosz chlopaki

Brązowy medal dziewcząt

Ostatnie dni obfitują w sukcesy sportowe naszych uczniów. Po srebrnym medalu chłopców w unihokeju, tym razem dały o sobie znać koszykarki. W rozegranym w ostatnich dniach  turnieju dzielnicowym,  dziewczęta, wywalczyły brązowy medal. Sukces ten cieszy tym bardziej, że trzon drużyny stanowią uczennice klas pierwszych i drugich, wspomagane przez dziewczęta z klas trzecich. W naszej drużynie wystąpiły: Oliwia Grzelewska, Kinga Rutkowska, Julia Gryszko, Zuza Jaros, Magda Malinowska, Natalia Bierzyńska, Patrycja Strupczewska, Julia Strupczewska, Wiktoria Adamiuk, Natalia Bułka, Julia Grabowska.

Drużynie naszej serdecznie gratulujemy.

braz koszykarek

ROK SZKOLNY 2012/2013

W dniach 22 i 24 października 2012 roku rozegrany został turniej o mistrzostwo Dzielnicy Targówek w piłce koszykowej. Gospodarzem zawodów jak co roku było Gimnazjum nr 144 przy ul. Turmonckiej, które zdobyło palmę pierwszeństwa w kat. dziewcząt i chłopców. Na zapleczu klubu LaBasket wyrównana walka toczyła się o dalsze lokaty.

Srebrne medale wśród chłopców zdobyli koszykarze z nasze szkoły: Cimochowski Damian, Kimszal Karol, Klimek Karol, Moch Jakub, Gryglewicz Arek, Dąbrowski Maciek, Dolecki Sebastian, Merchel Dominik, Alex. Trenerem zespołu jest Andrzej Kamiński.

Dodać należy, że to drugi srebrny medal koszykarzy w historii nasze szkoły.

koszykówka1

ROK SZKOLNY 2010/2011

Brązowy medal koszykarzy

kosz20chl2020111W dniach 20 i 21 października 2011 roku w hali sportowej Gimnazjum 144 przy
Turmonckiej odbył się dzielnicowy turniej koszykówki chłopców w ramach
Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Turniej odbywał się systemem "każdy z każdym",4X7 minut.
Naszą szkołę reprezentowali:
Łukasz Kowalski, Kacper Rydygier, Arek Gryglewicz, Bartek Badełek, Kuba Moch, Sebastian Dolecki, Maciek Dąbrowski, Łukasz Trzciński, Dominik Merchel, Mateusz Włodarczyk.
Zespół młody, złożony w większości z uczniów I klasy zajął ostatecznie 3 miejsce.
Doznaliśmy nieznacznych porażek z gospodarzami turnieju uczniami gimnazjum 144 oraz rewelacyjnie spisującymi się koszykarzami Gimnazjum 141 z Trockiej.
Pokonaliśmy zwycięzców turnieju z ubiegłego roku zawodników z Krasiczyńskiej (Gimnazjum 143) i najsłabszą w całej stawce szkołę z ul. Bartniczej (Gimnazjum 145).

SUKCES NASZYCH KOSZYKAREK

KOSZYKOWKA20DZ1W zakończonych rozgrywkach dzielnicowych w piłce koszykowej dziewcząt, drużyna naszej szkoły wywalczyła II miejsce. Nasze dziewczęta pokonały drużyny Gimnazjum 141, 143 i 145, ulegając 13 punktami jedynie drużynie Gimnazjum 144, która regularnie występuje w ligowych rozgrywkach koszykarskich.