Rok szkolny 2014/2015

Na szczęście nie tylko uczniowie pani Magdy mogą uczestniczyć w zajęciach fitness, które normalnie prowadzone są na lekcjach wychowania fizycznego.

Każdy może poćwiczyć i wzmocnić sylwetkę, a przede wszystkim poprawić kondycję i samopoczucie podczas „przerwy fitnessowej” – przypominamy i zapraszamy w każdą środę na małą salę o godz. 12:30

 

MJE

 cwiczenia na przerwie1 cwiczenia na przerwie2 

Dominik Kluczny, uczeń klasy 2/2 zajął I miejsce na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w kategorii do 50 kg. Dominik pokonał przeciwników dwukrotnie- zwyciężył w zawodach zarówno sobotnich jak i niedzielnych. W tych samych zawodach tryumfował również Konrad Kaflik z klasy 2/2, który zajął II miejsce.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

dominik kluczny zapasy 1 miejsce
Rok szkolny 2013/2014

 

Sobota pod znakiem celuloidowej piłeczki

 

tenis2 tenis1W sobotę 15 marca wzięliśmy udział w IV Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego „Targówek 2014” organizowanym między innymi przez Urząd Dzielnicy Targówek oraz OSiR Targówek. Turniej odbywał się w czterech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych, liceów i w kategorii Open. Za wyjątkiem zdobywców medali: złotego w kategorii Open oraz brązowego w kategorii szkół gimnazjalnych, w turnieju wystartowali: Maciek Dąbrowski z klasy 3/4, Tomek Ryski z klasy 2/4, Asia Nowak z klasy 3/4 oraz Gabrysia Osadzińska z klasy 2/1, która w ostatnim pojedynku o III miejsce, po dramatycznym i emocjonującym meczu, nieznacznie uległa swojej przeciwniczce, zajmując w efekcie IV miejsce.

 

Do zobaczenia na szkolnym turnieju tenisa stołowego, który już niebawem.


Rok szkolny 2012/2013

 

WALKATHON

rowerowa masa krytyczna    We wrześniu, jak co roku, wzięliśmy udział w kolejnym już Walkathonie. Trasa wiodła z Agrykoli przez centrum Warszawy i liczyła 10km (dla mniej wytrawnych piechurów 6 km). Wszystko byłoby po staremu, gdyby nie fakt, że w tym roku było nas ponad 70 osób (mowa o uczniach naszej szkoły oczywiście).

Wszystkim dziękujemy za udział, gratulujemy hartu ducha i zapraszamy za rok!!!


MASA KRYTYCZNA


rowerowa masa krytyczna2W ostatni piątek września, wzięliśmy udział w rowerowej Masie Krytycznej, która organizowana jest w każdy ostatni piątek miesiąca. Spod szkoły wyruszyliśmy 13 - osobową grupą. Kilka minut po 18 ruszyliśmy jak zwykle spod Kolumny Zygmunta. Wrześniowa trasa wiodła ulicami Pragi Północ, Pragi Południe, Gocławia i liczyła 25 km, a wzięło w niej udział 1333 rowerzystów. 
Odrobinę zmęczeni, ale zadowoleni, na Targówek wróciliśmy o 21.

Wszystkich miłośników roweru zapraszamy do udziału w kolejnej – październikowej Masie Krytycznej. Więcej informacji na stronie www.masa.waw.pl


Rok szkolny 2011/2012


Rajd po Puszczy Kampinoskiej

kampinos202011218 października odbył się rajd po Puszczy Kampinoskiej zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.  Jak zwykle wyruszyliśmy z Warszawy, ale tym razem nasz spacer nie rozpoczął się z Dziekanowa Leśnego, ale z Izabelina. Trasa rajdu przebiegała bardzo malowniczymi ścieżkami Parku Kampinoskiego w okolicach Izabelina oraz Lasek. Przy bardzo zmiennej pogodzie, w słońcu i deszczu pokonaliśmy około 10 km. Wszystkich chętnych zapraszamy za rok.
 
 

 


Rowerowa Masa Krytyczna śladami Marii Skłodowskiej - Curie

 

W niedzielę 18 września odbyła się pierwsza rowerowa Masa Krytyczna śladami znanych Polaków współorganizowana z Centrum Nauki Kopernik. Masa ruszyła spod „Kopernika” w radosnej i miłej atmosferze. Pogoda sprzyjała rowerzystom. W imprezie wzięła udział grupa uczniów z naszej szkoły masa20skC582odowska1pod opieka nauczycieli wychowania fizycznego.
Trasa:
Wybrzeże Kościuszkowskie, Zajęcza, Topiel, Kruczkowskiego, Książęca, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, Piękna, Plac Konstytucji, Śniadeckich, Plac Politechniki, Nowowiejska, Krzywickiego, Filtrowa, Raszyńska, Wawelska, Grójecka, Jerozolimskie, Rondo Dmowskiego, Marszałkowska, Elektoralna, Jana Pawła II, Nowolipie, Karmelicka, Nowolipki, Andersa, Plac Bankowy, Senatorska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Dobra, Lipowa, Wybrzeże Kościuszkowskie.
 
Zapraszamy do udziału w kolejnych Masach Krytycznych.

 

 


 

Spacer po stadionie

        stadion11 11 września zorganizowana grupa uczniów naszej szkoły pod opieka nauczycieli wychowania fizycznego wzięła udział w „Spacerze po stadionie”. Wycieczka dała możliwość obejrzenia budowanego Stadionu Narodowego. Wszyscy uczestnicy musieli wyposażeni zostali w kamizelki oraz kaski ochronne, jako że spacer odbywał się po placu budowy. Uczestnicy wycieczki obejrzeli nie tylko stadion z zewnątrz, ale mieli możliwość wejścia na trybuny, lożę VIP – owską oraz płytę główną boiska. Całość zrobiła na uczestnikach  duże wrażenie i wszyscy czekamy na możliwość obejrzenia ukończonego stadionu w pełnej krasie.

 
 

 


Walkathon 2011 walkathon2020111

 

Sportowy rok szkolny jak zwykle rozpoczął się udziałem w corocznej akcji charytatywnej. 10 września jak co roku ruszył kolejny już Walhathon organizowany przez firmę Ecco. Czterdziestoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, ruszyła na trasę marszu. Dopisała nam pogoda oraz dobry humor. W Walkathonie wzięliśmy udział po raz piąty.