Rok szkolny 2014/2015

 

Pierwszy raz w historii, Polska ma zaszczyt gościć najważniejsze wydarzenie siatkarskie na świecie – FIVB Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014, które odbędą się od 30 sierpnia do 21 września w sześciu miastach: Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Bydgoszczy i Krakowie, a Warszawa gościła mecz otwarcia na Stadionie Narodowym.

Mocną, szkolną ekipą byliśmy na meczu otwarcia. Jesteśmy pod wrażeniem. Szczególnie hymnem śpiewanym przez 62 tysiące kibiców a capella.

 

siatka13

 

 

24 najlepszych drużyn świata przejdą proces kwalifikacji, który rozpoczął się w 2012 roku, dotyczył rekordowej liczby 279 zespołów i zakończy się w lipcu 2014 roku.  Podział miejsc rozkłada się następująco: 3 drużyny z Ameryki Południowej, 4 z Azji, 9 z Europy (w tym gospodarz), 3 z Afryki i 5 ze strefy NORCECA. 

 

Pierwsze mistrzostwa świata odbyły się w 1949 roku i w długiej historii zawodów najbardziej utytułowaną drużyną było ZSRR z sześcioma tytułami na koncie. Jednak ostatnie mistrzostwa zdominowane były przez reprezentację Brazylii, która wygrała turniej trzy razy z rzędu w 2002, 2006 i na poprzednich MŚ we Włoszech w 2010 roku.

 

siatka1 siatka2

 

Pierwsza runda, 30 sierpnia – 7 września

 

Grupa A we Wrocławiu

 

Grupa B w Katowicach

 

Grupa C w Gdańsku

 

Grupa D w Krakowie

 

Druga runda: 10-14 września

 

Grupa E w Łodzi i Bydgoszczy

 

Grupa  F w Katowicach i Wrocławiu

 

Trzecia runda - 16-18 września

 

Grupa G w Katowicach i Łodzi

 

Mecz o piąte miejsce, Półfinały i Finał: 20-21 września w Katowicach i Łodzi.


Rok szkolny 2011/2012

Drugi rok kontynuujemy współpracę z klubem Plus Ligi Politechniką Warszawską. Od dwóch sezonów towarzyszymy siatkarzom stołecznym na każdym meczu rozrywanym "u siebie". Nasi chłopcy podają piłki, pucują parkiet aby spełniał surowe europejskie normy. Podglądają jednych z najlepszych siatkarzy świata, którzy grają w Plus Lidze.

12

Na każdy mecz przybywamy co najmniej jedną godzinę wcześniej. Przebieramy się w stroje obsługi technicznej. Rozdzielamy z trenerami funkcje:
- "moppersi" - podczas przerw technicznych i między setami przecierają parkiet trójkami,
- "podawacze" - jak nazwa wskazuje, podają piłki,
- "szybki" - pod stolikiem sędziowskim ma swoje stanowisko i startuje wtedy gdy sędziowie pozwalają na szybką interwencję na parkiecie.


38
Moppersi w akcji


67
i szybki


45
Atmosfera na meczach bywa wspaniała, kibice gorąco dopingują zawodników.


910

1112
Po meczu jest czas na zdjęcia z ulubionymi zawodnikami, autograf czy parę słów. Zawodnicy, kiedy  już opadają emocje, bardzo chętnie pozują do zdjęć.

Mamy nadzieję, że warszawska drużyna awansuje do grona sześciu najlepszych w tegorocznych rozgrywkach. Wtedy będą toczyć się z naszym udziałem boje w play offach o tytuł najlepszej drużyny w naszym kraju.

Marek Kubisiak kl. III.3

 

Rozpoczęły się play orfy - decydująca rozgrywka, która wyłoni Mistrza Polski w siatkówce. Warszawska drużyna nie miała szczęścia i od razu w pierwszej rundzie trafiła na wielokrotnych i aktualnych mistrzów kraju, drugą drużyną rozegranych 19 marca 2012 finałów final four, Skrę Bełchatów. Politechnika dzielnie walczyła, ale niestety zgodnie z przewidywaniami uległa w trzech setach 0:3. Wynik sugerowałby łatwą wygraną Skry, jednak obie drużyny stworzyły znakomite i zacięte spotkanie. Uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w tym widowisku byli bardzo zadowoleni. A po meczu jak zawsze można było uścisnąć rekę, zrobić zdjęcie czy otrzymać autograf.


DSC02260

DSC02268DSC02291

DSC02294

DSC02306
 

W kolejnym meczu SLS dziewcząt nasza druzyna pokonała Gimnazjum nr 72 2:0. Jednocześnie w Pucharze Wiśniewskiego nasze dziewczęta wygrały 2:0 z drużyną Gimnazjum nr 25.

Gratulujemy!!!


W rozgrywkach I ligi SLS chłopców nasza drużyna uzyskala następujące wyniki:

XLI LO im. J. Lelewela - ZS nr 113  0:2

ZS nr 113 - III LO im. gen. Sowińskiego 0:2

XXVIII LO im. J. Kochanowskiego - Zespół Szkół nr 113 2:0Nasze dziewczęta odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach SLS. Tym razem pokonały drużynę ZS nr 35 2:1.
Gratulujemy!!

W kolejnych meczach Szkolnej Ligi Siatkówki drużyna naszych dziewcząt pokonała Gimnazjum 81 2:0 oraz LO im. Górskiego 2:0.
Gratulujemy!!!


 
W kolejnym meczu SLS drużyna naszych dziewcząt pokonala 2:0 drużynę XXXVIII LO im. Kostki Potockiego.
Gratulujemy!!!


Szkolna Liga Siatkówki

 
     Na początku października ruszył kolejny sezon Szkolnej Ligi Siatkówki. W lidze biorą udział drużyny siatkarskie ze szkół gimnazjalnych oraz licealnych z terenu Warszawy i okolic. W ubiegłym roku szkolnym drużyna chłopców naszego Gimnazjum pod opieką pana Artura Kowalskiego zajęła w swojej grupie I miejsce, awansując tym samym do I ligi, a Pan Artur Kowalski nagrodzony został tytułem Trenera Roku SLS. Dziewczęta pozazdrościły sukcesów chłopcom i w tym roku szkolnym one również występują w Szkolnej Lidze Siatkówki. Drużyna dziewcząt występuje pod opieką pana Jacka Baczkury.
 
Skład chłopców:
Cezary Wąsik, Michał Roguski, Krzysztof Surgot, Marek Kubisiak, Łukasz Kowalski, Bartek Rembecki, Sebastian Szczęsny, Paweł Mroczek, Piotr Jednorowski, Marcin Wielogórski, Karol Kimszal, Radoslaw Rola
Trener: Artur Kowalski
 
Skład dziewcząt:
Ola Krześniak, Karolina Golik, Zofia Jędrzejewska, Magda Jasińska, Weronika Sadowska, Aneta Rydzewska, Weronika Baltyn, Paulina Poławska, Weronika Kubacka, Dominika Niewiatowska, Justyna Dąbrowska
Trener: Jacek Baczkura
 
Wyniki dotychczasowych spotkań:
Chłopcy:
ZS 113 – LO im. Heleny Modrzejewskiej 0:2
ZS 113 – LO Legionowo 2:1
Dziewczęta:
ZS 113 – ZS 35 1:2
ZS 113 – Gimnazjum 72 2:0