„Medale i pech…”

6 i 7 maja odbyły się Dzielnicowe Mistrzostwa Targówka w Lekkiej Atletyce. Na stadionie DOSiR - u rywalizację rozpoczęli najmłodsi: pierwszo- i drugoklasiści gimnazjum. Reprezentacja z „Schumana” optymizmem i duchem bojowym mogła już na starcie zdeklasować rywali, ale, oczywiście, stanęli do uczciwej walki. Czuwający nad kadrą trener Andrzej Kamiński wierzył w medalowe sukcesy.

I słusznie. Wśród sportowców z naszej szkoły srebrne medale zdobyli: Ada Karczewska - 100m, Patryk Chorniak i Kasia Gryglewicz - skok wzwyż. Na trzecich lokatach uplasowały się: Sztafety dziewcząt (uczennice: Grabowska, Kaczmarczyk, Górecka, Skonieczna) i chłopców (Maciek Dąbrowski, Maciek Silwonik, Michał Krakowiak, Kacper Lenart) 4x100m, Jagoda Kuzdrzał - 100m, Michalina Szymczak - 300m.

medale i pech1medale i pech2

Także drugi dzień rywalizacji to starty klas trzecich. W tym dniu także mogliśmy pochwalić naszych uczniów, którzy zdobyli sześć medali. Najlepsi w swoich konkurencjach okazali się: Magda Górecka - 400m, Dziarkowski Konrad - 1500m, Żółkiewski Patryk - skok wzwyż. Srebrne krążki zdobyli: Wesołowski Jakub - skok wzwyż i sztafeta dziewcząt 4x100 (Klaudia Gładka, Daria Pleśnierowicz, Martyna Nasiadka, Zbrzeżniak Daria).

Były też i gorzkie chwile napięcia. Jedna z faworytek do złotego medalu, nasza zawodniczka, pechowo przewróciła się na początku biegu, tuż po starcie. Niestety, straconych sekund nie udało się już nadrobić. Jednak z pewnością na następnym turnieju powetuje sobie z nawiązką dzisiejszą niesłuszną przegraną. Powodzenia!