Zaszachowani...

VII20turniej20szachowy1Młodzi gimnazjalni szachiści wzięli udział w VII Turnieju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek, który odbył się w zeszłą sobotę czyli 20 marca 2010 roku w naszym urzędzie dzielnicy. W momencie, gdy inni rozpoczynali weekend, oni dzielnie rozgrywali partię za partią mierząc się z coraz to silniejszymi przeciwnikami. W turnieju brali udział oprócz grających dla przyjemności, także szachiści występujący na co dzień w swoich klubach, czyli gracze zawodowi, w więc ci, dla których nie są obce arkana tej strategicznej gry. Zatem nasi gimnazjaliści mieli godnych siebie przeciwników. Najwyższą lokatę w rankingu z osób reprezentujących Gimnazjum nr 142 zajął Przemysław Leleń z klasy 2/2.

Szachista ten wywalczył szóste miejsce, zaś jego koledzy z klasy 2/1 – Dawid Szczepaniak, Cezary Jaśkowski oraz Mateusz Wróblewski zajęli odpowiednio miejsca siódme, czternaste oraz dwudzieste. W rankingu drużynowym nasze gimnazjum oraz nasi młodzi adepci szachów zajęli miejsce pierwsze. Gratulujemy chłopcom oraz ich opiekunowi, Panu Michałowi Szczepańskiemu.
Turnieje rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund a pary kojarzone były komputerowo. Całość rozegrano zgodnie z przepisami FIDE. Organizatorami byli: Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Dzielnicy Targówek oraz Wydawnictwo „Penelopa”.